Srovnání VPN VPN Proxy Master vs Personal VPN: V čem je která lepší?

Která ze dvou VPN je lepší: VPN Proxy Master, nebo je lepší dát přednost Personal VPN? Porovnali jsme obě VPN, konečný výsledek je 7,2/10 ku 4,6/10.

Naměřená rychlost VPN Proxy Master vs Personal VPN, kdo vyhrál?

U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o VPN Proxy Master a Personal VPN.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 44 Mb/s, druhá VPN dosáhla průměrné hodnoty 99 Mb/s. VPN Proxy Master se ukázala být o 55 Mb/s pomalejší v porovnání s Personal VPN.

Rychlost nahrávání udává upload, u VPN Proxy Master jsme naměřili 7 Mb/s. personalVPN v průměru dosahovala 33 Mb/s, je tedy o 26 Mb/s rychlejší.

První VPN dosáhla v testu rychlosti odezvy 165 ms. Konkurentovi Personal VPN jsme naměřili průměrných 81 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže VPN Proxy Master se ukázala být o 84 ms horší.

Skóre po první disciplíně VPN Proxy Master – personalVPN tak činí 3 /10 – 6/10.

Podaří se VPN Proxy Master obejít geolock Netflixu?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, VPN Proxy Master tuto schopnost dokáže. Obvykle stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, personalVPN cizojazyčný Netflix odblokovat nemá.

S VPN lze odblokovat také videa nedostupná v Česku, přičemž personalVPN tuto dovednost nezvládá. Druhá porovnávaná VPN odblokování YouTube obsahuje.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a kill switch. Například VPN Proxy Master poskytuje ochranu před únikem DNS a personalVPN zase nezahrnuje funkci whitelistingu.

U funkcí VPN je tak skóre 10 /10 : 4/10.

Jak se daří VPN Proxy Master v nabídce počtu zemí a serverů?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, VPN Proxy Master udává 6 000 serverů, v aplikaci Personal VPN jsme napočítali 67 serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 5933 víc .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u Personal VPN je 42. Srovnávaná VPN jich nabízí 34, což je o 8 méně. V této disciplíně tedy prohrává .

Sledujte také počet současně připojitelných zařízení, jichž VPN Proxy Master připojí 6. Personal VPN povolí připojit současně 5 zařízení. Další parametry si přečtěte v článku VPN zdarma.

Jak platformy nabízí VPN Proxy Master a které nabízí Personal VPN?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, VPN Proxy Master umí platformu Android a zabezpečí iOS. Srovnávaná VPN Personal VPN iPhone iOS nezvládá, zařízení s Androidem zvládne krýt.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. VPN Proxy Master sídlí v Singapuru. Druhá porovnávaná VPN má původ v USA.

Program VPN Proxy Master nebyla lokalizována v českém překladu, Personal VPN česky taky neumí.

Ve známkování podporovaných platforem dosáhla VPN Proxy Master skóre 10/10, personalVPN si vysloužila hodnocení 8/10.

Předplatné VPN Proxy Master a Personal VPN

personalVPN lze pořídit od 144 Kč měsíčně, předplatné druhé z VPN můžete mít již od 92 Kč měsíčně. Známka obou VPN za poměr ceny a funkcí je 3/10 pro první ze srovnávaných služeb a 2 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram