Práce s energií vědomá i nevědomá, k čemu může sloužit?

Energie podle mnohých lidí není pouze abstraktním pojmem, jímž můžeme označit poněkud neurčitý subjektivní pocit.

S energií lze podle nich i různými způsoby pracovat. A to jednak s energií vlastní, například prostřednictvím cvičení a meditací. Jde o způsob, jak se zbavit negativních emocí, ale tyto techniky nám dají i možnost stát se produktivnějšími.

Kontroverzně jsou naproti tomu vnímány nejrůznější léčitelské praktiky odvolávající se na tezi, že prostřednictvím energie lze ovlivnit nejen sebe, ale i druhého člověka. Podle některých teorií je možné jedince takto vrátit do jeho přirozeného stavu, tedy do stavu zdraví. Souvislost energetické rovnováhy s léčivým vlivem na nejrůznější onemocnění nicméně nikdy nebyla potvrzena.

Někteří lidé dokonce zastávají názor, že s energií pracuje každý člověk. Lze tak totiž činit nejen vědomě, ale i nevědomě. Například totiž i budování vztahu k druhým lidem lze označit jako formu práce s energií.

Energie je zkrátka složitě definovatelným pojmem, jenž může mít řadu vrstev. Zajímají vás i další stránky tohoto tématu? Pojďte se na něj blíže podívat s námi.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o nejkrásnějších krystalech na světě nebo jaké informace nám odhalí runy.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram