Prodej firmy – využijte služby profesionálů pro úspěšný prodej

Ať už se rozhodnete pro prodej firmy z jakéhokoli důvodu, nezůstávejte na tyto starosti sami. S celým procesem vám pomohou profesionální poradci. Ti se vyznají ve všech formalitách i nástrahách, hladce vás tak provedou prodejem až k úspěšnému konci.

Pokračování firmy

Aktivní firmy na prodej často i v rukách nového majitele pokračují stejným směrem. Ačkoli je firma na prodej, stále můžete výrazně ovlivnit to, jaká bude její budoucnost. Prodej firmy je totiž individuální a je kladen velký důraz na vaše požadavky. Ať už vám jde o zachování směřování firmy, nezměněnou produkci, či o to, aby vaši lidé nepřišli o práci. Záleží pouze na vás, jaké si u firmy na prodej nastavíte požadavky. Dle toho bude následně vybírán vhodný zájemce, který váš podnik převezme.

Výběr ideálního zájemce

Vybrat člověka, který naváže na vaše vize, může být zdlouhavé a komplikované. Ovšem s pomocí profesionálních poradců celý proces zvládnete hravě. Mají totiž k dispozici rozsáhlou databázi investorů. Z té tak můžete vybírat vhodné zájemce, kteří vyhoví vašim požadavkům a představám. Navíc díky bohatým zkušenostem profesionála získáte i další doporučení na vhodné investory, i když jste je původně nevytipovali. Můžete se tak spolehnout, že se firma dostane do zkušených rukou.

Valuace podniku

Kromě výběru investora a určení budoucnosti firmy je velmi důležitá také valuace. Jde o ocenění podniku. To je pro prodej aktivních firem klíčové. Pokud o ceně nemáte představu, spolehněte se na profesionály. Ti vychází z vlastních zkušeností, všech dostupných informací a zohledňují také aktuální ekonomickou situaci. Získáte tak přesnou cenu, kterou lze na trhu opravdu získat.

Nenechte se vyčerpat formalitami prodeje. Smlouvy a detaily nechte na odbornících, ti pro vás zajistí úspěšný prodej firmy.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram