Šéf Siemensu vyzval k respektu k Číně. Omezení importu by poškodilo i Evropu

Generální ředitel německého koncernu Siemens Roland Busch varoval před konfrontací s Čínou a ve vztahu k ní vyzval k uctivý přístup.

„Čína je právem velmi sebevědomá země. Za 20 let vyvedla z chudoby miliardu lidí a vytvořila skutečnou střední třídu,“ řekl Busch pro páteční vydání deníku Süddeutsche Zeitung.

Baerbocková prosazuje tvrdší postup
Nová německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková prosazuje tvrdší postup vůči komunistickému režimu v Pekingu vzhledem k porušování lidských práv.

Politička ze strany Zelených například vyzývá k zákazu dovozu produktů vyrobených s použitím nucené práce do Evropské unie (EU).

Šéf Siemensu uvedl, že Baerbocková s ním jako s předsedou Asijsko-pacifického výboru německých podniků na toto téma zatím nediskutovala.

Obchodní omezení poškodí i Evropu
Nedostatky v Číně se „nevyřeší konfrontační zahraniční politikou. Pokud se zavedou zákazy vývozů, mohlo by to vést k tomu, že už nebudeme moci nakupovat solární články z Číny – to by znamenalo, že přechod k udržitelným zdrojům energií v tomto bodě skončí“, upozornil Busch.

Zároveň vyjádřil optimismus, že Zelení budou prosazovat témata jako doprava, výstavba a ochrana klimatu, a doufá, že budou mít smysl pro přiměřenost.

„Samozřejmě, že bychom uhlí mohli přestat používat už v roce 2022, to by se ale v Německu zhaslo,“ řekl šéf Siemensu. I elektromobil se nabíjí „barevnou, ne zelenou elektřinou. Rychlý pokrok dosáhnete pouze tehdy, když nebudete příliš dogmatičtí“, uzavřel.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram