Tržby významného čínského developera Evergrande loni výrazně klesly

Na burze v Hongkongu bylo v úterý obnoveno obchodování s akciemi čínského developera Evergrande.

Vysoce zadlužená společnost v pondělí oznámila, že obchodování s jejími akciemi bude pozastaveno do zveřejnění „interních informací“.

Akcie si podle zpravodajského portálu BBC během dne připisovaly až 10 procent, do konce obchodování však většinu zisků vymazaly a uzavřely o 1,3 procenta výše, informuje britská zpravodajská stanice BBC.

Společnost uvedla, že její tržby se loni ve srovnání s rokem 2020 propadly o 39 procent na 69,5 miliardy dolarů.

Potvrdila také, že dostala příkaz zbourat 39 budov na ostrově Chai-nan. V hlášení pro hongkongskou burzu uvedla, že s úřady bude aktivně komunikovat a záležitost řádně vyřeší.

Hlášení se věnovalo také obavám o finanční situaci firmy. Evergrande tvrdí, že bude nadále „aktivně udržovat komunikaci s věřiteli, usilovat o vyřešení rizik a ochranu legitimních práv a zájmů všech stran“.

Evergrande dluží více než 300 miliard dolarů a hotovost se snaží získat prodejem majetku a akcií.

Minulý týden společnost potvrdila, že nevyplatí část úroků ze zahraničních dluhopisů. V prosinci ratingové agentury konstatovaly, že firma se ocitla v částečné platební neschopnosti, když zahraničním vlastníkům dluhopisů v celkovém objemu 19 miliard dolarů ve stanoveném termínu neuhradila splátky úroků.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram